Nova MX-G kenar bantlama makinemiz standart olarak; ön freze ünitesi, testere ünitesi, otomatik ayarlı freze ünitesi, otomatik ayarlı köşe yuvarlama(rounder) ünitesi, radyüs kazıma ünitesi, tutkal kazıma ünitesi, polisaj ve jumpingli kanal freze ünitelerine sahiptir.

Teknik Detaylar AÇIKLAMA
Çalışma Hızı 10-20 m/dk.
Panel Kalınlığı 10/50 mm
Kenar Bandı Kalınlığı 0.4/5 mm
Radyuslu-Düz Kenar için Minimum Panel Uzunluğu 250 mm-120 mm
Radyuslu-Düz Kenar için Minimum Panel Genişliği 150 mm
Genel Ölçüler (UxGxY) 5260x1323x1580

Dokunmatik Ekran
Dokunmatik Ekranı sayesinde makinenin tüm üniteleri ayrı ayrı kontrol edilebilmektedir.
Otomatik Ayarlı Baskı Merdaneleri
Kenar bandının iş parçasına düzgün yapışması için gerekli baskıyı sağlar. 1 Adet büyük, 3 adet küçük merdaneden müteşekkildir. Bant kalınlığına göre otomatik olarak pozisyonunu ayarlar.
Üst Baskı Kolon
Makine yürüyüş hattı üzerinde toplam 5 adet 40 mm çapında içi dolu çelik milden müteşekkil Üst Baskı Taşıyıcı Kolonu bulunur. Bu sayede uzun yıllar makinenizden aynı ölçü hassasiyetini almanız sağlanır.
İki Parça Arası Mesafe Pistonu
Makineye art arda verilen is parcalarinin unitelere zarar vermesini onlemek icin operatorun zamansiz parca vermesini engeller.
Anti Tutkal Ünitesi
Anti Tutkal Sıvısı lamlı parçaların hem üstüne hem altına özel karışımlı kimyasal püskürtür. Bu solüsyon polisaj ünitesi öncesi malzemeyi temizlenmeye hazırlar.
Ön Freze Ünitesi
Ön freze için paso miktarı, giriş siperinin hareketi ile sağlanır. 2 mm’ye kadar temizlik yapabilen ön frezeleme ünitesi 2 adet yüksek frekans motorundan meydana gelir.
Testere Ünitesi
Parça önü ve arkasını, mekanik kopya ile takip eden ünite 2 adet motoru sayesinde kenar bandının iş parçasına göre kesimini gerçekleştirir. Her iki testere de açılandırılabilir.
Otomatik Ayarlı Freze Ünitesi
Otomatik ayar ile kontrol edilen üniteler sayesinde makinedeki ayarlar bozulmadan gün başında alınan malzeme kalitesi gün sonunda da aynı hassasiyette devam eder.
Radyus Kazıma Ünitesi
İş parçasının alt ve üst kenarına, freze ünitesinde kullanılan bıçak ile aynı radyusle kazıma yapar. Gerek kenar malzemesinde, gerekse iş parçasından kaynaklanan hataları giderir, yüzey işleme kalitesini yükseltir.
Tutkal Kazıma Ünitesi
İş parçasının alt ve üstünü tarayarak, kenar bandı ve tutkal kalıntılarını kazır.
Polisaj Ünitesi
Tüm işlemlerin sonunda, iş parçası polisaj keçelerinin arasından geçerek son temizliği yapılır.
Jumpingli Kanal Testere Ünitesi
Parça üzerinde ister boydan boya, ister dalma çıkma (jumping) yaparak 3mm ile 10 mm arasında kanal açar.

Kenar Bantlama Grubu ve Diğer Ürünlerde Türkiye’nin En Büyük Makina  Çeşidine sahip Fatih Makina ile hemen iletişime geçebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirlemede sizlere uzman ekibimiz yardımcı olacaktır.

Sohbete Başla
Merhaba Yardımcı Olmamızı İster Misiniz
Temsilcimizden Hemen Bilgi Almak İster Misiniz ?
Call Now Button