Teknik Detaylar AÇIKLAMA
İş parçası genişliği min. 120 mm
İş parçası kalınlığı min. 8 mm – max. 60 mm
İki parça arası mesafe min. 430 mm
Bant kalınlığı (mm) min. 0.3- max. 3.0
İş parçası uzunluğu min. min. 150 mm (roundersız) – min. 250 mm (rounderlı)
Makinenin içerisine girme [mm] 35 mm
Çalışma gerilimi 380 V AC / 50 Hz
Kontrol gerilimi 24VDC
Frekans 50 Hz
Total elektrik gücü 37 kW
Toz emme çıkışı [m³/sa] 10.000 m³/sa
Makine hava basınç tüketimi 8 Bar
Hava bağlantı tipi min ¾″ (ortalama 35 mm çapında)
Makine Çalışma Hızı 20-25m/dak.
Makine ağırlığı [kg] 4440 kg

Servo Kontrollü Ön Siper
2 adet lineer kızak üzerinde, servo motor ve boşluksuz vida mili vasıtası ile hareket eder. İş parçasının yan yüzeyinden kaldırılacak talaş miktarınca hareket eder.
Anti Tutkal Ünitesi
Anti tutkal ünitesi makinenin ön freze ünitesinin girişinde, kenar bandı yapıştırılırken tutkalın üst yüzeye taşması durumunda, püskürtülen solüsyon bir film tabakası oluşturarak taşan tutkalın parça yüzeyine yapışmasını engellemektedir. Malzeme üzerine ve altına taşan tutkalı temizlemenin en iyi yolu, hiç yapışmamalarını sağlamaktır.
Ön Freze Ünitesi
Ön freze için paso miktarı, otomatik ayarlı giriş siperinin hareketi ile sağlanır. Paso miktarı kumanda panelinden girilir. Yüksek hassasiyetteki motor sayesinde ayar hatasız olarak gerçekleşir. 3 mm’ye kadar temizlik yapabilen ön frezeleme ünitesi 2 adet 1,6 kw’lık 9000 dev/dak motordan meydana gelir. Panel kesiminden kaynaklanan kırıkları ortadan kaldırır. Daha düzgün bir birleşim çizgisi oluşturur.
Infrared Ön Isıtıcı
Soğuk iş parçalarının sıcak tutkal ile temasında meydana gelen “delaminasyon” yapışma sorunlarını azaltmak için kullanılır. İş parçası bu ünitenin önünden geçerken IR ısıtıcı çalışarak tutkal sürülecek yüzeyi ısıtır. Bu şekilde çok daha sağlıklı bir yapışma yüzeyi hazırlanmış olur. Tutkalın yüzeye tutunmasını kolaylaştırır.
Ön Eriticili Tutkal Ünitesi
Çift kademeli invertor kontrollü Tutkal Ünitesi sayesinde, iş parçasına sürülen tutkal miktarı rahatlıkla değiştirilmekte böylelikle fazla tutkalın oluşturduğu yüzey kirliliği minimuma indirilmektedir. Birinci kademe granül tutkal haznesi, ikinci kademe sıvı tutkal haznesine ihtiyaç miktarı tutkalı gönderir. Böylelikle tutkal yanması problemeleri de minimize edilmiş olur. 2 kademesi sayesinde alttaki haznede bulunan tutkalı konulan iş parçasına sürülmesini sağlar.
Servo Kontrollü Baskı Merdaneleri
Kenar bandının iş parçasına düzgün yapışması için gerekli baskıyı sağlar. 1 Adet büyük, 4 adet küçük merdaneden müteşekkildir. Bant kalınlığına göre otomatik olarak pozisyonunu ayarlar.
Lineer Takipli Testere Ünitesi
Takipli Testere Ünitesi 20- 25m/dak hızda ilerleyen iş parçasına sabitlenerek doğrusal kesim yapar. Böylelikle parça baş-son kesimden dalma yapmadan freze ünitelerine ilerler. Açılı kesimleri de ekrandaki bir tuş ile gerçekleştiren ünite, 0,40 mm’den 3 mm’ye kadar tüm kenar bantlarında yüksek hassasiyette kesim sağlar. Ünite lineer takip sayesinde, parçaya tam temas sağlayıp kenar bandı net kesiminde hassasiyeti arttırır.
Servo Kontrollü Kaba Freze Ünitesi
Kaba Freze Ünitesi, kenar bandının malzeme üstünde ve altında kalan fazlalıklarını 0,5 mm’ye kadar temizleyerek İnce Freze Ünitesinin yükünü hafifletir. kademeli talaş kaldırma sayesinde gerek parça üzerindeki bıçak izlerini gerekse kenar bandındaki renk değişikliğini minimuma indirir. İnce frezenin talaş yükünü azaltır, 1 mm’ye kadar bantlar net ebatlanabilir.
Servo Kontrollü Hassas Freze Ünitesi
Servo motorlar ile kontrol edilen üniteler sayesinde makinedeki ayarlar bozulmadan gün başında alınan malzeme kalitesi gün sonunda da aynı hassasiyette devam eder. Kaba frezeden geçen bandın ince talaşını kaldırır. Çok daha düzgün bir malzeme yüzeyi elde etmeyi sağlar.
Servo Kontrollü Radyüs Kazıma Ünitesi
İş parçasının alt ve üst kenarına, freze ünitesinde kullanılan bıçak ile aynı radyüsle kazıma yapar. Gerek kenar malzemesinde, gerekse iş parçasından kaynaklanan hataları giderir, yüzey işleme kalitesini yükseltir. Kumanda panelinden devreye alınıp çıkartılır. 0,05 mm’lik hassasiyetle ilerletebilen bıçağı sayesinde çok daha düzgün radyus yüzey elde edilir.
Tutkal Kazıma Ünitesi
İş parçasının alt ve üstünü tarayarak, kenar bandı ve tutkal kalıntılarını kazır. Polisaja girmeden tutkal artıklarından kurtulmanızı sağlar.
X360 Robotik Rounder Ünitesi
Tek bir bıçağın, parçanın 4 köşesini birden 360° dönebildiği, yüksek hassasiyetteki Robotik Rounder Ünitesi X 360S ile bu işlem kolay ve hatasız şekilde gerçekleştirilir. Servo motorlar ile eksen takibi yapan ünite Direct Drive Motoru sayesinde 360 derece dönüşünü tamamlar. Rounder üzerindeki freze bıçağı, dokunmatik ekrandan girilen kenar bandı kalınlığına motorlu hareketi ile hatasız bir şekilde gidip, İnce Freze Ünitesinin iş parçasında oluşturduğu radyus ile aynı ize sahip bir tur dönüş yapar. Böylelikle parçanın 4 köşesi de aynı radyus ile işlenmiş olup parçadaki şekil bütünlüğü korunmuş olur. X 360S insan elini taklit eden teknolojisiyle büyük ayar kolaylığına sahiptir. Kenar bantlanan parçaların köşelerinin yuvarlanması Panel Mobilya işinin en sorunlu kısımlarından biri olagelmiştir. Yüksek hızda ilerleyen iş parçasına 2 frezeli yada, 4 frezeli çözümleri vardır. Ancak gerek 4 adet gerekse 2 adet freze bıçağının sürekli aynı radyusta iş yapması çok zordur. Bu işin en mükemmel çözümü insan ergonomisini taklit ederek, tek bıçakta köşe yuvarlayabilmektedir.
Temizleme Sıvısı Ünitesi
Temizleme Sıvısı lamlı parçaların hem üstüne hem altına özel karışımlı kimyasal püskürtür. Bu solüsyon polisaj ünitesi öncesi malzemeyi temizlenmeye hazırlar.
Polisaj Ünitesi
Tüm işlemlerin sonunda, iş parçası polisaj keçelerinin arasından geçerek son temizliği yapılır. Kenar bandı ile ilgili tüm işlemlerin sonuncusudur. İş parçasına en son rötuşun yapıldığı ünitedir.
Jumpingli Kanal Testere Unitesi
Parça üzerinde ister boydan boya, ister dalma çıkma (Jumping) yaparak 3mm ile 10 mm arasında kanal açar. İster kör, ister boydan boya tüm kanallarınız için tek çözümdür.
Otomatik Yağlama Ünitesi
V kayışın üzerine homojen baskı yaptığı paletli zincir sisteminin kayıtlarını yağlar. Böylelikle sürtünme neticesinde oluşacak ısıyı engeller.
V Kayışlı Üst Baskı Sistemi
Bu ünite 70 mm genişliğinde V kayış ve Motorlu sistem ile kontrol edilen tekerleklerden oluşur. 20-25 m/dak hızda ilerleyen işparçasının üzerindeki baskıyı homojen yayarak, parçanın makinede ilerlerken oynamasını engeller. Parlak yüzeylerde iz yapmaz.
3D ARIZA TESPIT SİSTEMİ
Makine üzerindeki gelişmiş Sinir Sistemi, meydana gelen arızayı ekranda operatöre 3 boyutlu video ile gösterirken, üzerinde bulunan Akıllı LED Modülü ile arızanın bulunduğu kabininin ışıkları kırmızı yanıp sönerek operatörü yönlendirir.
Dokunmatik Ekran
21.5“ Dokunmatik Geniş Ekranı sayesinde makinenin tüm üniteleri ayrı ayrı kontrol edilebilmektedir.
ArızaTespit
3D Arıza Sistemi sayesinde arıza yapan parça operatöre video animasyon ile gösterilip LED ışıklar ile yönlendirilir.
Üretim Bilgisi
Anlık üretim bilgilerini Excel formatında kaydeden sistem, bu bilgileri kendi ekranında gösterebildiği gibi ofis bilgisayar bağlantısının yapıldığı durumlarda üretim departmanının bilgilerinin makineden doğrudan çekilebilmesini sağlar.
Manuel
Gerektiği durumlarda makinenin tüm ünitelerini manuel olarak haraketini sağlar.
Otomatik
Tüm ünitelerin kontrolleri bu ekrandan yapılır.
MAKİNE ÖLÇÜLERİ
Öçüler

Kenar Bantlama Grubu ve Diğer Ürünlerde Türkiye’nin En Büyük Makina  Çeşidine sahip Fatih Makina ile hemen iletişime geçebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirlemede sizlere uzman ekibimiz yardımcı olacaktır.

Sohbete Başla
Merhaba Yardımcı Olmamızı İster Misiniz
Temsilcimizden Hemen Bilgi Almak İster Misiniz ?
Call Now Button