Teknik Detaylar AÇIKLAMA
İş parçası genişliği min. 120 mm
İş parçası kalınlığı min. 8 mm – max. 60 mm
İki parça arası mesafe min. 670 mm (roundersız)
Bant kalınlığı (mm) min. 0.3- max. 3.0
İş parçası uzunluğu min. min. 150 mm (roundersız) – min. 250 mm (rounderlı)
Makinenin içerisine girme [mm] 35 mm
Çalışma gerilimi 380 V AC / 50 Hz
Kontrol gerilimi 24VDC
Frekans 50 Hz
Total elektrik gücü 30 kW
Toz emme çıkışı [m³/sa] 6.000 m³/sa
Makine hava basınç tüketimi 8 Bar
Hava bağlantı tipi min ¾″ (ortalama 35 mm çapında)
Makine Çalışma Hızı 10-20 m/dak.

Anti Tutkal Ünitesi
Temizleme Sıvısı lamlı parçaların hem üstüne hem altına özel karışımlı kimyasal püskürtür. Bu solüsyon polisaj ünitesi öncesi malzemeyi temizlenmeye hazırlar.
Ön Freze Ünitesi
Ön freze için paso miktarı, otomatik ayarlı giriş siperinin hareketi ile sağlanır. Paso miktarı kumanda panelinden girilir. Yüksek hassasiyetteki motor sayesinde ayar hatasız olarak gerçekleşir. 3 mm’ye kadar temizlik yapabilen ön frezeleme ünitesi 2 adet yüksek frekans motorundan meydana gelir.
Infrared Ön Isıtıcı
Soğuk iş parçalarının sıcak tutkal ile temasında meydana gelen “delaminasyon” yapışma sorunlarını azaltmak için kullanılır. İş parçası bu ünitenin önünden geçerken IR ısıtıcı çalışarak tutkal sürülecek yüzeyi ısıtır. Bu şekilde çok daha sağlıklı bir yapışma yüzeyi hazırlanmış olur.
Ön Eriticili Tutkal Ünitesi
Çift kademeli invertor kontrollü Tutkal Ünitesi sayesinde, iş parçasına sürülen tutkal miktarı rahatlıkla değiştirilmekte böylelikle fazla tutkalın oluştur duğu yüzey kirliliği minimuma indiril – mektedir. Birinci kademe granül tutkal haznesi, ikinci kademe sıvı tutkal haznesine ihtiyaç mik – tarı tutkalı gönderir. Böylelikle tutkal yanması problemeleri de minimize edilmiş olur.
Testere Ünitesi
Parça önü ve arkasını, mekanik kopya ile takip eden ünite 2 adet motoru sayesinde kenar bandının iş parçasına gör e kesimini gerçekleştirir. Her iki testere de açılandırılabilir.
Servo Kontrollü Freze Ünitesi
Servo motorlar ile kontrol edilen üniteler sayesinde makinedeki ayarlar bozulmadan gün başında alınan malzeme kalitesi gün sonunda da aynı hassasiyette devam eder.
Servo Kontrollü Rounder Ünitesi
Kenar bandı kalınlığına gör e kumanda panelinden otomatik olarak ayarlanır. Yüksek hassasiyetteki motor ve enkoderi sayesinde bant kalınlıkları arasındaki geçiş hatasız olarak gerçekleşir. Birbirinden bağımsız çalışan 2 adet yüksek fr ekans motordan meydana gelir.
Radyus Kazıma Ünitesi
İş parçasının alt ve üst kenarına, freze ünitesinde kullanılan bıçak ile aynı radyüsle kazıma yapar. Gerek kenar malzemesinde, gerekse iş parçasından kaynaklanan hataları giderir, yüzey işleme kalitesini yükseltir.
Tutkal Kazıma Ünitesi
İş parçasının alt ve üstünü tarayarak, kenar bandı ve tutkal kalıntılarını kazır.
Temizleme Sıvısı Ünitesi
Temizleme Sıvısı lamlı parçaların hem üstüne hem altına özel karışımlı kimyasal püskürtür. Bu solüsyon polisaj ünitesi öncesi malzemeyi temizlenmeye hazırlar.
Polisaj Ünitesi
Tüm işlemlerin sonunda, iş parçası polisaj keçelerinin arasından geçerek son temizliği yapılır.
Jumpingli Kanal Testere Unitesi
Parça üzerinde ister boydan boya, ister dalma çıkma (Jumping) yaparak 3mm ile 10 mm arasında kanal açar.
Servo Kontrollü Ön Siper
2 adet lineer kızak üzerinde, servo motor ve boşluksuz vida mili vasıtası ile hareket eder. İş parçasının yan yüzeyinden kaldırılacak talaş miktarınca hareket eder.
Servo Kontrollü Baskı Merdaneleri
Kenar bandının iş parçasına düzgün yapışması için gerekli baskıyı sağlar. 1 Adet büyük, 4 adet küçük merdaneden müteşekkildir. Bant kalınlığına göre otomatik olarak pozisyonunu ayarlar.
Otomatik Yağlama Sistemi
V kayışın üzerine homojen baskı yaptığı paletli zincir sisteminin kayıtlarını yağlar. Böylelikle sürtünme neticesinde oluşacak ısıyı engeller.
V Kayışlı Üst Baskı Sistemi
Bu ünite 70 mm genişliğinde V kayış ve Motorlu sistem ile kontrol edilen tekerleklerden oluşur. 20-25 m/dak hızda ilerleyen işparçasının üzerindeki baskıyı homojen yayarak, parçanın makinede ilerlerken oynamasını engeller. Parlak yüzeylerde iz yapmaz.
Dar Parça Sürme Sistemi
*Opsiyonel
3D Arıza tespit Sistemi
Makine üzerindeki gelişmiş Arıza Tespit Sistemi, meydana gelen arızayı operatöre dokunmatik ekran üzerindeki 3 boyutlu video ile gösterir.
15’’ Ekran
15’’ Ekranı sayesinde makinenin tüm üniteleri ayrı ayrı kontrol edilebilmektedir. Makine üzerindeki gelişmiş Sinir Sistemi, mey – dana gelen

Kenar Bantlama Grubu ve Diğer Ürünlerde Türkiye’nin En Büyük Makina  Çeşidine sahip Fatih Makina ile hemen iletişime geçebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirlemede sizlere uzman ekibimiz yardımcı olacaktır.

Sohbete Başla
Merhaba Yardımcı Olmamızı İster Misiniz
Temsilcimizden Hemen Bilgi Almak İster Misiniz ?
Call Now Button