Vakum-Membran Presi

Bu makine standart olarak tek, istek üzerine çift tepsiii olarak üretilmektedir. Standart tepsi ölçüsü 1400 x 2500 mm’dir. Tepsi hareketleri el ile yapılır. Baskı sırasındaki işletim döngüsü ise tamamen otomatik gerçekleşmektedir.

Toplamda 3.5 +1 kg/cm2‘iik basınç ile çalışan bu model, 0.2 mm ve 0.4 mm kaiığnlığındaki her türlü mat PVC folyo ve doğal ağaç kaplama kapak işleri için idealdir.

Ayrıca orta kalitede parlak PVC (high gloss) kapak işleri için de kullanılabilir. Makinenin üst plakasında asılı bulunan kauçuk-silikon membranın gereğinde takılıp çıkartılması birkaç dakikalık bir işlemdir.

Yardımcı hava bölmesi sayesinde, membranlı ve membransız çalışmalar için makine üzerindeki membranı söküp takmaya gerek yoktur. Çalışma biçimleri arasındaki geçiş, makine üzerindeki bir tuş ile kolayca yapılabilir.

GENEL ÖZELLİKLER

Termoplastik folyo ve ağaç kaplamaların oymalı veya düz yüzeyli panellere yapıştırılmasını gerçekleştirir. Vakum, Membran, Vakum-Mebran pres olarak değişik fonsiyonlarda çalıştırılabilir.

Vakum-Membran özelliği sayesinde parça PVC’Ierin de kullanılabilmesine imkan vererek malzemeden tasarruf sağlar. Isı plakaları yağ ısıtmalı olup, özel serpantin veya solid plaka sistemi sayesinde yüzeyin tümünde homojen ısı dağılımı sağlanmıştır. Baskı sırasındaki işletim döngüsü tamamen otomatik gerçekleşmektedir. Bunun için makine çok fonksiyonlu bir PLC ile desteklenmiştir. Vakum, membran veya vakum-membran çalışma şekilleri için istenilen program türü seçilerek çok çeşitli işler yapmak mümkündür. İşletim döngüsü ile ilgili yapılan programlar hafızaya alınabilmekte ve bu da kullanıcı için büyük kolaylık sağlamaktadır. Değişik kalınlık ve/veya renkteki PVC türleri için farklı programlar yapılıp hafızaya alındıktan sonra, istendiği zaman kolayca hafızadan yüklenip hemen çalışmaya başlanabilinmektedir.

Tüm işlemler 7 inçlik dokunmatik ekran ve türkçe işletimli görsel programlama sayesinde kullanıcı için çok basit bir hale getirilmiştir. Membranlı veya membransız baskı seçimi kumanda dolabı üzerindeki tek tuş ile yapılır.

TRANSFORMPlus (Ops.)FORMAPlus (Ops.)
Plaka Ölçüleri1400×2500 mm1400×3200 mm
Vakum Tablası Ölçüleri1260×2360 mm1220×3020 mm
Silindir Çapı90 mm120 mm
Silindir Adedi68
Pres Kuvveti120 ton220 ton
Spesifik Basınç3,5+1 kg/cm26+1 kg/cm2

Kapı Grubu  Makinaları  Grubu ve Diğer Ürünlerde Türkiye’nin En Büyük Makina  Çeşidine sahip Fatih Makina ile hemen iletişime geçebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı belirlemede sizlere uzman ekibimiz yardımcı olacaktır.

Sohbete Başla
Merhaba Yardımcı Olmamızı İster Misiniz
Temsilcimizden Hemen Bilgi Almak İster Misiniz ?
Call Now Button